میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ روشی است که شامل استفاده از سوزن های باریک جهت ایجاد صدها حفره بسیار نازک روی پوست است . شاید به نظر برسد این روش یکی از جدیدترن تکنولوژی های موجود در زمینه زیبایی و ترمیم پوست باشد . ولی واقعا اینطور نیست . این روش بیش از ۵۰ سال سابقه دارد .
Service 365-min

سال‌ها است که میکرونیدلینگ به یکی از روش‌های کارآمد، در دسترس و مقرون به صرفه برای ارتقاء سطح زیبایی افراد تبدیل شده‌است. این روش به ویژه به دلیل ایجاد چهره طبیعی و شاداب طرفداران خاص خود را پیدا کرده‌است.

میکرونیدلینگ چیست؟

با استفاده از روش میکرونیدلینگ یک تتوی زیبا و ماندگار خواهیم داشت که جلوه‌ای تازه و کاملاً حرفه‌ای به چهره‌ما می‌بخشد. با این شیوه دیگر نگران بخش‌های خالی شده ابروهای خود نیستیم زیرا به راحتی قابل پرشدن هستند. کارکرد میکرونیدلینگ به این صورت است که با سوزن‌های ظریفی در جهت عمود و در فواصل منظمی، رنگ‌های سازگار با پوست به زیر آن تزریق شده تا نواحی ناقص ابرو را بپوشاند.

در واقع از سال 2014 این روش بسیار بین خانم‌ها و دختران جوان رایج شده‌است. زیرا کمک می‌کند تا ضمن داشتن یک آرایش دائمی، طراوت و شادابی چهره حفظ شود. همچنین خطوط ایجاد شده در روش میکرونیدلینگ بسیار به حالت طبیعی ابرو نزدیک است و تا حد زیادی مانع از مصنوعی شدن صورت می‌شود.

فواید میکرونیدلینگ

سبک طبیعی

یکی از مهم‌ترین موارد حائز اهمیت در استفاده از میکرونیدلینگ سبک طبیعی و نچرال بودن آن است. به‌طوری که ظاهر دخترانه و یونیک برای افراد ایجاد می‌کند. همچنین به اعتماد بنفس آنها می‌انجامد.

چهره منحصر به فرد

از دیگر فواید روش میکرونیدلینگ می‌توان به ایجاد چهره اختصاصی و منحصر به فرد افراد اشاره کرد. زیرا همه افراد به‌منظور رفع نواقص ظاهری ابروی خود از جمله ابروی کم‌پشت و نازک می‌توانند از این شیوه استفاده کنند. میکرونیدلینگ به قدری انعطاف‌پذیر است که متناسب با سلیقه افراد شخصی‌سازی می‌شود.

بهبود بافت پوست

میکرونیدلینگ علاوه بر کمک به زیبایی ابروها، می‌تواند در جوان‌سازی پوست نیز مؤثر واقع شود. زیرا تولید پروتئین کلاژن را افزایش می‌دهد. این پروتئین خارق‌العاده چین و چروک صورت را کاهش داده و به میزان الاستیسیته و خاصیت ارتجاعی پوست صورت می‌افزاید.

تقویت رشد ابرو

میکرونیدلینگ می‌تواند با تحریک جریان خون، رشد فولیکول‌های موهای ابرو را تحریک کند. در نتیجه موهای ابرو ضمن تقویت شدن، ضخیم می‌شوند. بنابراین با استفاده از میکرونیدلینگ در آینده ابروهایی پر و زیبا خواهیم داشت.

بازه‌های زمانی میکرونیدلینگ

فرآیند ماندگاری میکرونیدلینگ بر روی انواع پوست متفاوت است. اما به‌طور کلی بین 18 تا 24 ماه ماندگاری خواهد داشت. به مرور با گذشت این زمان ممکن است کمرنگ شود و نیاز به ترمیم دارد. البته در برخی موارد تا 3 سال نیز میکرونیدلینگ بادوام خواهد ماند.

اکنون به بازه‌های زمانی میکرونیدلینگ می‌پردازیم. آگاهی از این بازه زمانی در قالب 5 مورد کمک می‌کند تا با انواع تغییرات ایجاد شده در روند میکرونیدلینگ بیشتر آشنا شویم.

24 ساعت اول

با گذشت 24 ساعت اول بعد از میکرونیدلینگ از استحمام خودداری کنید. همچنین به ابروی خود دست نزنید. در این مدت از کرم لایه بردار نیز استفاده نکنید. در معرض باد نیز قرار نگیرید.

روز دوم تا چهارم

روز دوم تا چهارم بعد از گذشت این بازه زمانی از انجام میکرونیدلینگ ممکن است رنگ ابروهای شما کمی تیره‌تر از حالت اول شود. اغلب این حالت تا یک هفته باقی‌ خواهد ماند زیرا اکسیداسیون رنگ تازه است.

هفته اول

با گذشت هفته اول از انجام میکرونیدلینگ ممکن است حالت پوسته پوسته شدن ابرو را با نگاه به آینده مشاهده کنید. این مورد کاملاً طبیعی است و جای نگرانی ندارد. نکته حائز اهمیت این است که نباید ابروی خود را بخارانید و به هیچ عنوان به ابروی خود دست نزنید.

ده روز اول

با گذشت 10روز از انجام میکرونیدلینگ به مرور حالت پوسته پوسته شدن ابروی شما رفع خواهد شد. همچنین در این بازه زمانی از استفاده از انواع لوازم آرایشی و تحریک کننده خودداری کنید.

هفتم سوم تا 28 روز بعد

در این بازه زمانی بعد از انجام میکرونیدلینگ رنگ ابروهای شما به خوبی خود را نشان می‌دهد. اغلب در پایان این بازه زمانی افراد برای ترمیم آن اقدام می‌کنند.

مراحل انجام میکرونیدلینگ

بعد از بررسی فواید و ارائه بازه‌های زمانی مهم، اکنون به دو مرحله اصلی انجام میکرونیدلینگ اشاره می‌کنیم.

مرحله اول

مرحله اول در میکرونیدلینگ به آماده‌سازی پوست اختصاص دارد. نیاز است تا پوست صورت کاملاً پاک باشد. همچنین ممکن است برای کاهش درد از کرم‌های بی‌حس کننده استفاده شود. در ادامه باید قلم میکرونیدلینگ ضد عفونی شود. سایز این قلم اغلب 0.25 تا 0.5 میلی‌متر است.

مرحله دوم

در مرحله دوم طرح مورد نظر بعد از رسم بر روی ناحیه ابرو، با استفاده از قلم، بر روی سطح پوست اعمال می‌شود. در واقع در این مرحله رنگدانه وارد سطح پوست شده و طرح نهایی شکل می‌گیرد.

جمع‌بندی

با پیشرفت تکنولوژی روش‌های نوینی برای ارتقاء سطح زیبایی افراد ابداع شده‌است. یکی از این شیوه‌های کارآمد، استفاده از میکرونیدلینگ است. با این شیوه بخش‌های خالی و کم‌پشت ابرو به سهولت پر می‌شوند و چهره افراد سبکی تازه به خود می‌گیرد. بنابراین در این پست به میکرونیدلینگ و موارد مرتبط با آن پرداختیم.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مشاورین مجموعه کلینیک زیبایی دکتر دیباجی در ارتباط باشید.